شماره تماس 02144879407
جنت آباد.تقاطع شاهین و مخبری.ساختمان آمود.پلاک۲۳۲.واحد چهار

سرویس آسانسور 13 آبانسرویس آسانسور در 13 آبان نگهداری آسانسور 13 آبان سرویسکار آسانسور 13 آبان

۹۰۵۱۷۷۰۰۲۴ تلفن تماس : 09125808202 به همراه قرارداد رسمی سالیانه ، مشاوره رایگان ، بیمه آسانسور

سرویس آسانسور 13 آبان نگهداری آسانسور 13 آبان تعمیرکار آسانسور 13 آبان شرکت آسانسور 13 آبان


جنت آباد.تقاطع شاهین و مخبری.ساختمان آمود.پلاک۲۳۲.واحد چهار

آهن کشی آسانسورچیست؟

آهن کشی اولین مرحله از اجرای آسانسور است ، که پس از آنکه کلیه سقف­های ساختمان تکمیل شد نصب می گردد.

در اکثر موارد آهن آلات مورد نیاز یا همان Bill of material(BOM)  توسط شرکت اجرا کننده به کارفرما اعلام می گردد، ولی بعضا مهندس ناظر با توجه به شرایط و موقعیت  ساختمان و محل قرار گیری آسانسور در ساختمان نسبت به تغییرات BOM  اقدام می کند.

طریقه اجرای آهن کشی آسانسور به چه صورت است؟

به دلیل پل گرفتن ار آهن آلات سازه ساختمان در چاه آسانسور در ساختمان های با اسکلت فلزی، آهن کشی آسانسور به مراتب راحت تر از ساختمان­های بتونی است. در ساختمان با اسکلت بتونی بهتر است کارفرماهای ساختمان قبل از بتن ریزی با شرکتهای متخصص در زمینه آسانسور مشورت نمایند تا روند کار از ابتدا به صورت صحیح انجام شود و از دوباره کاری­های احتمالی در روند اجرا جلوگیری شود.یکی از مسائل ایجاد پلیت در زمان بتن ریزی هر طبقه است.که ستون های سازه(آهن کشی چاه آسانسور) به آنها نصب می شوند. در صورتیکه در زمان بتن ریزی پلیت ایجاد نشود باید پلیت ها را در چهار گوشه چاه آسانسور پیچ کرد.بهتر از آهن کشی آسانسور قبل از دیوار چینی انجام شود، در غیر این صورت برای ایمنی کار حتما باید از داربست استفاده شود.

محاسبه مقدارآهن آلات مورد نیاز آهن کشی آسانسور

  1. نبشی یا ستون های چاه آسانسور

ستون یا نبشی­های مورد نیاز نیز با توجه به ارتفاع ساختمان محاسبه میشود.نبشی های ابتدایی چهار گوشه چاه روی پلیت های(4 پلیت)  30*30 تعبیه شده روی کف چاهک جوش داده می شوند.(نبشی هایی که انحنای بیشتری دارند بهتر است اول قرار بگیرند). داخل و خارج انتهای هر نبشی یک پلیت نصب می گردد و علاوه بر اینکه نبشی ها لب به لب جوش داده می شوند پلیت ها نیز جوش داده می­شوند و به ترتیب برای همه­ی نبشی­ها این روند ادامه پیدا می­کند. لازم به ذکر است که کلیه نبشی­ها باید از ابتدا تا انتها شاقول باشند. نقطه­ی پایانی نبشی باید از آخرین توقف تقریبا 420سانتی متر فاصله داشته باشد.( این انداره برای سرعت 1 متر بر ثانیه و  ظرفیت تا 8 نفر می باشد.تعداد نبشی مورد نیاز از رابطه زیر بدست می آید:

تعداد توقف-1)*فاصله طبقات)+ارتفاع چاهک+420CM   *4/6

مثلا در یک آسانسور با ظرفیت 6 نفره  و 6 توقف با سرعت 1 متر برثانیه مقدار نبشی مورد نیاز به صورت زیر است:

))6-1)*3.2)+(1.6+4.2)*4/6=14.53

عدد به دست آمده زا به سمت بالا گرد می کنیم. در نیتجه برای اسانسور با مشخصات فوق 15 شاخه نبشی مورد نیاز است.

کلاف بندی یا ناودانی چاه آسانسور

ناودانی­ها با توجه به اندازه چاه آسانسور برش داده شوند.در اسانسورها وزنه پشت یک ناودانی به اندازه عرض چاه و 2 ناودانی به اندازه عمق چاه برش داده می شوند .کلاف بندی سازه آسانسور با ناوردانی از فاصله 30 سانتیمتری کف چاهک (PIT) شروع می شود، بعد از آن مینیمم 120 سانتیمتر و ماکسیمم 250 سانتیمتر کلاف بندی میشود،یه طور معمول و میانگین فاصله کلاف ها از یکدیگر 160 سانتمیتر می باشند. آخرین کلاف از زیر کلاف ناودانی باید 30 سانتی­متر فاصله داشته باشد. برای کلاف بندی آسانسور تا ظرفیت 10 نفر و 8 توقف معمولا از ناودانی 10 استفاده می شود، اما برای ظرفیتهاو توقف­های  بالاتر پیشنهاد ی شود از ناودانی 12 استفاده گردد.آخرین کلاف از زیر کلاف دال بتونی باید 30 سانتی متر فاصله داشته باشد.

به غیر از نیروی وارد بر ریل ها بقیه نیروهای  حاصل از تجهیزات به دال بتونی که در زیر موتور قرار دارد وارد می شود.

کلاف دال بتونی

کلاف دال حداقل باید ناودانی 16 باشد و لی بهتر است از ناودانی 18 یا 20 استفاده شود  و از سمت فرو رفتگی به سمت چاه باشد و دور تا دور چاه آسانسور با نیشی زیر سری بهم متصل شود و نصب شود. وزن تجهیزات بر دال که در زیر موتور دارد وارد می شود.

کار فرما باید نسبت به مسلح کردن دال بتونی اقدام نماید و آرماتور بندی مناسبی روی دال بتونی انجام شود در غیر این صورت دال تحمل وزن موتور گیربکس آسانسور و بارهای وارده را نخواهد داشت. در صورت مواجه با چنین موردی شرکت اجرا کننده آسانسور باید دو برش  ناودانی به اندازه عرض و عمق چاه روی کلاف دال جوش داده شود و موتور روی آن نصب می گردد.

بعد از آنکه آهن کشی تمام شد باید سریعا ضد زنگ زده شود.
وظیفه ریل راهنما آسانسور

ریل آسانسور وظیفه هدایت و راهنمایی کابین و وزنه تعادل را بر عهده دارد که  انواع  وسایزها ی مختلفی دارد.

اسامی مختلف ریل آسانسور:

  1. T 5: که فقط برای وزنه تعادل استفاده می شود و فقط کشش سرد می باشد.
  2. T 9: که بنا به ظرفیت و ارتفاع برای ریل وزنه تعادل و کابین استفاده می شود، که هم دارای کشش سرد و هم گرم می باشد.
  3. T 16: برای کابین با ظرفیت بالا و ارتفاع زیاد کاربرد دارد و فقط کشش گرم هستند.

عدد کنار حرف T  ضخامت  ریل می باشد.

هر ریل سه سایز دارد 1: ضخامت ریل 2: پهنا یا بال  ریل 3: تیغه ریل

  که در ایران  عدد ضخامت ریل به میلی متر را در کنار حرف T انگلیسی می گذارند، به عنوان مثال ریل وزنه تعادل با ضخامت 5 میلیمتر را T5 گویند.

ریل های T5,T9,T16  دربازار با ابعاد مختلف در ضخامت بال و تیغه عرضه می شوند، و به طبع هر چه ضخامت انها بیشتر باشد وزن مخصوص ریل بیشتر می شود.

ردیفنام ریلنام بازاری ریلضخامتپهناتیغهوزن هر شاخه
1T45/AT4.5545453.34
2T50/AT5550503.73
3T70/AT9970657.47
4T70/BT9970657.47
5T89/BT1615.88896212.3
6T90/BT1616907513.5
7T125/AT16161256815.3
8T127/BT1615.881278917.77

A نماد نورد سرد و  B  نماد نورد گرم می باشد.

همه­ی ریل ها در بازار دارای دو سر که یکی نری و یکی مادگی است در شاخه­های  متری عرضه می­شوند.

تفاوت نورد گرم و نورد سرد در ریل های آسانسور چیست؟

ریل­های نورد گرم ماشینکای شده اند و ارتفاع زبری سطح آن به عدد 2 میلی متر می رسد.ولی سطح ریل های نورد سرد یکنواخت می باشد و صافی سطح آن به مراتب عدد کمتری می باشد.

سختی ریل گرم حدود 130 برنیل و سختی ریل سرد200 برنیل می باشد.

در نتیجه­ی سختی بالاتر ریل های نورد سرد، این ریل­ها طول عمر بالانری دارند.

برخلاف تصور عام ریل­ گرم از لحاظ عملکردی و ضریب ایمنی با ریل سرد تفاوت چندانی ندارند تفاوت آنها هنگام پاراشوت آسانسور است که ریل سرد بدلیل سختی که دارد کمتر از ریل گرم دفرمه می­شود.

رفع خرابی تعمیر ات سرویس آسانسور نگهداری آسانسور سرویس آسانسور

معتبر بازسازی نصب تعمیرات آسانسورحرفه ای،بهترین،ماهر،خوب،شماره تلفن تماس جنرال سرویس ماهانه سالیانه شرکت آسانسور،خدمات آسانسور،بازسازی آسانسور،خیابان بلوار میدان فلکه شهرک بزرگراه اتوبان سرویس آسانسور شرکت آسانسور نگهداری آسانسور فاز شمالی جنوبی شرقی غربی محله محدوده منطقه نزدیک تعمیرکار آسانسور سرویسکار آسانسور نگهداری آسانسور خدمات آسانسور

Leave A Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Message Us on WhatsApp
تماس با ما